Середа, 27.11.2024, 17:50
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2011 » Жовтень » 28 » Колегія Районної Державної Адміністрації
14:39
Колегія Районної Державної Адміністрації
28 вересня відбулася колегія Районної Державної Адміністрації. Розглядалося питання про удосконалення роботи позашкільних навчальних закладів[c][l][hide]Подальше удосконалення роботи Нікопольського районного будинку дитячої творчості з обдарованою молоддю у контексті Указу Президента України від 04липня 2005 року № 1013/2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

В Указі Президента України від 04 липня 2005 року № 1013/2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні» з метою подальшого розвитку освіти в Україні Президент ставить задачі перед суспільством:

- Реформування освіти в Україні, враховуючи перспективи інтеграції України до Європейського Союзу;
- Роботу з обдарованою молоддю, спрямовану на створення в Україні сприятливих умов для пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально й творчо обдарованих дітей та молоді, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві;
- Інформатизацію позашкільних навчальних закладів;
- Поліпшення виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю на основі традицій і звичаїв українського народу, вивчення його історичної та культурної спадщини, формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

В основу своєї роботи педагогічний колектив Нікопольського районного будинку дитячої творчості обрав проект «Розвиток інноваційної особистості, здатної до самовдосконалення та самовиховання, яка вміє креативно та ефективно вирішувати складні проблеми власної життєдіяльності в системі інтегрованого освітнього простору районного будинку дитячої творчості та шкіл районну».
У сучасних умовах реформування системи освіти в Україні, визначення нових завдань, пов’язаних із змінами у підготовці особи до життя і практичної діяльності, зростає роль позашкільної освіти (Концепція Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1260-р).

Творче кредо педагогічного колективу: «Пошук. Творчість. Успіх».
У РБДТ у 2010-2011 навчальному році:
функціонував 21 гурток (що становить 28 груп)
на базі Кам’янської, Олексіївської, Червоногригорівської, Менжинської,
Придніпровської та Криничуватської шкіл району.
Школи Нікопольського району, на базі яких працюють гуртки РБДТ.

З метою збільшення кількості залучених учнів до здобуття позашкільної освіти та задоволення їх різноманітних освітньо-культурних потреб педколектив РБДТ працює за такими напрямками:

Виконуючи рішення колегії Міністерства освіти та науки України від 27 листопада 2008 р. № 14/3-2 «Про стан та перспективи розвитку позашкільної освіти» та інших державних документів «щодо припинення скорочення мережі позашкільних навчальних закладів…» з 1991 року збережено кількість ставок в РБДТ, що становить 7,22 ст. гурткової роботи, збереглися години гурткової роботи – це становить 130 годин тижневого учбового навантаження, охоплення дітей позашкільною освітою районним будинком дитячої творчості – 395 вихованців, що відповідає 11 % від загальної кількості учнів..
Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні» та враховуючи інтеграцію України до Європейського Союзу на бузі РБДТ у 2010-2011 навчальному році створено евроклуб під керівництвом молодого педагога Чорпіти Ірини Іванівни. За рік роботи євроклубу «Фешен» вихованці РБДТ, з числа учнів Кам’янської школи, значно розширили свій кригоріз, поповнили знання про Євросоюз, країни Європи, познайомилися з однолітками шкіл як району, так і області. До роботи евроклубу залучаються учні з числа інших шкіл району. Так, делегація Нікопольського району (гуртківці РБДТ, учні Кам’янської, Олексіівської та Південної шкіл) взяла участь у обласній конференції в режимі онлайн. Визначною подією для всіх була участь членів евроклубу «Фешен» у обласному Євофорумі „Дніпропетровщина – Україна – Європейський Союз”, який відбувся в травні місяці у м. Кривий Ріг. На це свято України та Європи з’їхались делегації евроклубів всієї області. Учні нашого району представляли на цьому обласному заході Польщу. Дуже багато передувало підготовки до цього форуму: треба було розширити свої знання з географії цієї країни, традиціями польського народу, його звичаями, особливостями культури та побуту поляків. З допомогою осередка україно-польської дружби, який діє на Нікопольщині, діти змогли підготуватися до обласного єврофоруму та виступити достойно на зазначеному заході. Учні привезли зі зустрічей багато вражень та подружилися із багатьма ровесниками з інших регіонів, які були на єврофорумі. Діти не тільки відпочили, а й творчо попрацювали, і ця діяльність щодо інтеграції в європейський освітній простір буде продовжена в цьому навчальному році.
В Указі Президента вказано на створення сприятливих умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків. Так, в РБДТ діє клуб лідерів старшокласників «Сапфір», де учні вчаться самостійно приймати рішення, нести відповідальність за майбутнє своєї країни, вчаться самореалізовуватися як особистості, готуються до активної професійної та громадської діяльності.
Колективом розроблена і діє Програма «Творча обдарованість», відповідно до якої створена система пошуку та підтримки талановитої учнівської молоді. Так, відділом освіти щорічно організовуються і проводяться ряд творчих конкурсів серед дітей та учнівської молоді, таких як «Світанкові струни Нікопольщини», «Моє Придніпров’я»та інші. Проводячи районний літературно-мистецькі конкурси «Світанкові струни Нікопольщини» та беручи участь в обласному
«Собори наших душ» керівники гуртків шукають та підтримують юні таланти у всіх школах району. Так, стали переможцями обласного літературно-мистецького конкурсу «Собори наших душ» учениця Капулівської ЗОШ Болюк Валентина, Лошкарівської ЗОШ Чемерис Андрій. Творчі роботи учнів увійшли у обласну збірку «Собори наших душ».
Що стосується ком’ютеризації РБДТ, то на базі ком’ютерного класу Кам’янської ЗОШ працює гурток «Ком’ютерної графіки» (керівник Солдатов Д.С.), вихованці якого брали участь в районних та обласних конкурсах «Мікроша», «Ком’ютерна перлинка» та стали переможцями у Міжнародному конкурсі ком’ютерної грамотності та інформатики «Бобер» (призерами стали 9 вихованців).
Щодо указу Президента України стосовно поліпшення виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю на основі традицій і звичаїв українського народу, вивчення його історичної та культурної спадщини, то протягом року в школах району проходить фольклорно-етнографічна експедиція «Звичаї, ігри та традиції рідного краю», де учні знайомляться з минулим свого краю, традиціями та обрядами українського народу. В обласному турі даної фольклорно-етнографічної експедиції в рамках Всеукраїнського молодіжного руху «Моя земля – земля моїх батьків» в номінації «Кращий пошукових загін» районним будинок дитячої творчості зайняв ІІ місце, Нікопольський район стаж також другим у номінації «Кращий сільський район».
Мета діяльності педагогічного колективу: модернізація системи позашкільної роботи шляхом її удосконалення, підтримки та розвитку, створення додаткових можливостей для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді, що бажають здобути позашкільну освіту. Вся діяльність РБДТ направлена на створення сприятливих умов для пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально й творчо обдарованих дітей й молоді, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, як і вимагає від нас Президент України.
На цьому етапі роботи виділено пріоритетні напрямки роботи:
- системне відстеження, пошук творчо обдарованої молоді та підтримки динаміки їхнього розвитку;
- забезпечення впровадження передових сучасних технологій продуктивного навчання з метою стимулювання креативності учнів, активізації самостійної та відповідальної роботи вихованців;
- формування позитивного мотиву у навчально-виховному процесі та вибору майбутньої професії;
- розвиток інноваційного потенціалу інтелектуально обдарованих дітей;
- створення сприятливого середовища для розкриття творчого потенціалу дітей-інвалідів та дітей з особливими потребами;
- зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров’я молоді через запровадження здоров’єзберігаючих освітніх технологій;
- організаційно-методичне забезпечення якісного дозвілля учнів.

За підсумками рейтингу якості, організації та участі учнівської молоді в обласних пріоритетних конкурсах з технічної творчості за 2010 рік Нікопольських район зайняв ІУ місце серед сільських районів.
Керівник гуртка М.Костюк, яка працює на базі Олексіївської ЗОШ (у конкурсі «Сім чудес Нікопольщини» стала переможцем як берегиня українських народних традицій у виготовленні обрядової іграшки- оберігу) у 2010 році випустила у світ творча робота «Обрядова лялька – символ культурної спадщини українського народу» , що є другим випуском низки занять з етнодизайну для дітей, юнацтва та керівників гуртків з декоративно прикладного мистецтва.
У 2010-2011 навчальному році:
• За підсумками рейтингу якості, організації та участі учнівської молоді в обласних пріоритетних конкурсах з технічної творчості за 2010 рік Нікопольських район зайняв ІУ місце серед сільських районів;
• 18 гуртківців РБДТ стали переможцями та отримали грамоти у конкурсах з декоративно-прикладного мистецтва, таких як «З Україною в серці», «Таланти і пошук – тобі, Україно!», «Знай й люби свій край»
• І місце у зональних та ІУ у обласних змаганнях загонів юних інспекторів руху «Молоде покоління – за безпечний рух! »;
• Вихованці екологічного гуртка «Проліска» під керівництвом Царук Л.І. увійшли до десятки кращих екологічних агітбригад області за підсумками обласного конкурсу екологічних агітбригад «Юннатські мрії любов’ю зугріті, добром проростають, щоб щастя творити», де взяли участь 36 колективів;
• Газета «Палітра» під керівництвом Кавалер О.В. стала лауреатом у ХІУ Національному конкурсі шкільних газет м. Миколаїв;
• Вокалісти (керівники гуртків Мордуєва О.В., Гога О.П., Ємельянова Г.Ф.) та танцювальний колектив народного танцю «Вітерець» (керівник Яременко О.О.) зайняли призові місця у районному фестивалі творчості «Таланти твої, Нікопольщина»;
• Бурцева Аліна (керівник гуртка хорового мистецтва Мордуєва О.В.) стала дипломатом ХІ Регіонального конкурсу вокалістів «Соловейко» у номінації «Академічний спів» та ІУ ювілейного фестивалю «Дніпрова пісня» ім.А.К. Поставної;
• Члени туристичного гуртка «Намет» (керівник Юсип В.І.) вибороли ІІ місце в обласних змаганнях зі спортивного туризму в м. Дніпропетровську та У загальнокомандне місце зі спортивного орієнтування на обласних змагання в м. Кривий Ріг;
• Вихованка спортивного гуртка Антощенко Валерія (керівник Антощенко Г.М.): - стала чемпіонкою України 2011 у командному заліку на змаганнях у
м.Львів;
- здобула бронзову медаль на У Молодіжних Іграх України в
м.Луцьк;
• Бійці спортивного гуртка під керівництвом Антощенко Г.М. неодноразова ставали Чемпіонами Дніпропетровської області та призерами Молодіжних ігор Дніпропетровської області.
• Члени педагогічного колективу нагороджені грамотами та подяками Нікопольської районної держадміністрації та Нікопольської районної ради; грамотами міжшкільного центру трудового навчання та технічної творчості; грамотами та подяками краєзнавчого музею ім. М.Ломоносова м. Нікополя; подяку від організаторів ХІУ Національного конкурсу шкільних газет м.Миколаїв; подяку від Управління міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області.
Керівники гуртків ведуть пошукову та творчу роботи, об’єднуючи позашкільною діяльністю набагато більше учнів, ніж займаються безпосередньо в гуртках.
. Гуртківці команди ЮІР «Автостоп» (кер. Корнєва Т.Г.) з метою профілактики та попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму проводять районний конкурс «Червоний, жовтий, зелений» та проводить заняття по попередженню дитячого травматизму з учнями та дітьми районну, зокрема в дитячому дошкільному навчальному закладі «Веселка» с. Кам’янського. Члени клуб «Сапфір» проводили зустрічі з однолітками, готують програми для учнів району щодо здорового способу життя. Юні кореспонденти ( кер. Кавалер) щомісячно випускають у світ газету «Палітра», в якій висвітлюється життя школи та районну та друкують творчі збірки як учнів школи, так і дітей району. Творчі колективи вокального гуртка «Гармонія» та народного танцю «Вітерець» постійні учасники концертів, своїми виступами радують населення району. Вихованці спортивного гуртка під керівництвом Антощенко Г.М. взяли участь у велопробігу по місцям Бойової Слави Нікопольщини в рамках Вахти Пам’яті, приуроченої до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років; здійснили туристичний похід у плавні селища Червоногригорівка до Міжнародного дня захисту дітей; брали участь у житті шкіл району, на базі яких проходять заняття, проводили «Веселі старти» як між гуртківцями, так і учнями шкіл.
Вихованці екологічного гуртка «Проліска» (керівник Царук Л.І.) – активні учасники еколого-натуралістичної роботи як школи, так і району: учні Менжинської школи учасники операції «Школа- мій рідний дім!», акцій «Чиста Земля», «Екологічний марафон», «Первоцвіти Дніпропетровщини», заходів, приурочений до Дня села, Дня Землі, Міжнародного Дня захисту дітей.

Фінансування Нікопольського районного будинку дитячої творчості.
Фінансування Придбання матеріалів Відрядження Фінансування районних масових заходів
2007 137.327 1581 1018 8600
2008 187.645 1281 552 4279
2009 166.614 400 318 0
2010 239.3 27.905 789 0
2011
(І півріччя) 129.695 0 0 0
У 2010-2011 навчальному році за бюджетні кошти придбали музичну апаратуру (мікшерний пульт) на суму 10 000 грн., ноутбук – 5000грн., професійне взуття для гуртківців народного танцю на суму 10600 грн. дана була можливість зробити підписку на періодичні фахові видання на суму 405 грн. Завдяки турботі Нікопольської районної владі 55 дітей району серед яких 20дітей обдарований змогли оздоровитися і побували на сонячних берегах Болгарії і привезли масу незабутніх вражень та сповнені подякою дитячі серця. «Поліпшення естетичних і забезпечення санітарно-гігієнічних умов перебування вихованців у позашкільних навчальних закладах» проводиться у тісній співпраці з колективами шкіл, на базі яких працюють гуртки. Поточні ремонти класних кімнат, де проходять заняття гуртків здійснюється за рахунок коштів батьків. Педагогічний колектив шукає підтримку у батьків вихованців та учнів району взагалі, педагогічних колективів шкіл, громадського загалу. Так, наприклад, у 2011 році нагородження переможців районного конкурсу «Світанкові струни Нікопольщини -2011» та друк районної збірки творчих надбань юних обдарувань відбулося за кошти спонсорів. Поїздка делегації учнів Нікопольського району – учасників Єврофоруму „ Дніпропетровщина – Україна – Європейський Союз” до м. Кривий Ріг здійснювалась за кошти батьків та Дніпропетровського дитячо-юнацького центру. Поїздка вихованки гуртка юних кореспондентів, члена редколегії газети «Палітра» Філоненко Вікторії та супроводжуючого до м. Миколаїв для участі у роботі ХІУ Національного конкурсу шкільних газет та з’їзду журналістів України здійснювалась за кошти спонсорів.
РБДТ – є методичним центром екологічного, туристичного, фізичного виховання, а також технічної, художньої, декоративно-прикладної творчості, естетичного та психологічного розвитку тощо.
Проблеми в нашій роботі існують, ми намагаємося їх вирішувати з допомогою райдержадміністрації та відділом освіти. Гострою на сьогоднішній день залишається фінансування районних масових заходів для учнів шкіл району.
У роботі педколектив керується нормативно-правовими документами щодо розвитку освіти в Україні та позашкільною освітою зокрема, де головною постаттю є Учень. Адже кожна дитина -це яскрава маленька планета, яка живе і пульсує разом із своєю маленькою Батьківщиною - Нікопольським районом, яка дає нам можливість ставати маленькими хоч на якийсь час, згадуючи своє дитинство. До світу прекрасного ми залучаємо юні серця, які вчаться творити та несуть у світ красу, свої знання та вміння. Тож давайте не зупинятися на цьому шляху, даючи дітям «шанс» на творчу самореалізацію і здобуття свого духовного і громадського «Я».

Переглядів: 730 | Додав: Ozumenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: